Historie

Září roku 1990 byla založena původní společnost FORNAL s.r.o. panem Josefem Fornálem. První činnosti se týkaly autodopravy, servisu nákladních vozidel a v neposlední řadě opravy a montáže hydraulických nakládacích jeřábů a nosičů kontejnerů. 

Opět září tentokrát roku 1993 došlo ve firmě, která měla 16 zaměstnanců, ke stěhování do areálu bytového družstva v Kotojedech. Postupem času si tento areál firma pronajala celý a stráví zde plných 20 let života, vývoje, vzestupů i pádů.

Brněnský veletrh Autotec 1996 byl dalším zlomovým bodem v historii naší společnosti FORNAL. Zde došlo k představení a uvedení do prodeje prvního vlastního výrobku a to ramenového nosiče kontejnerů NKR 95. Tento nosič dal základ dalším produktům vlastního vývoje a konstrukce.

Temné období – nedostatek zakázek, nestabilita, dluhy, propouštění. V tomhle období se plně projevila pravda přísloví „Hledáš-li pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.“ Semknutí a usilovná práce všech členů rodiny Fornálů vyvedla firmu ze slepé uličky. Status rodinné firmy již nikdy nebyl a nebude firmě odepřen.

Na scénu vstupuje Eduard Fornál, který začíná budovat nové obchodní oddělení a dává pevné základy nově vzniklé společnosti FORNAL trading s.r.o.

Představení prvního 6ti tunového hákového nosiče kontejnerů. Opět šlo o vlastní vývoj na základě vlastních zkušeností.

Rok 2001 byl z pohledu novinek obohacen také o první nosič pracovních nástaveb, který stál vývojově tři roky života – dodnes jsme s tímto produktem špičkou na trhu.

Příprava a počátek realizace výstavby nového provozu v Měrůtkách.

Projekt v číslech:

  • celková plocha 15 tisíc m2

  • 3,5 tisíce m2 výrobních hal
  • 2 lakovací kabiny
  • 11 svářecích pracovišť
  • 7 stání pro montáže nástaveb na vozidla

13.9.2013 Zahájení výroby v novém provozu v Měrůtkách